ÇOCUK ETKİNLİK MERKEZİ SANAT ÇALIŞMALARI

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren 17  Çocuk Etkinlik Merkezinde sanat BIC firması desteğiyle Şubat – Mart aylarında  sanat çalışmaları gerçekleştirildi.

Okul öncesi eğitimin amaçları arasında çocukların farklı alanlar da örneğin bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişimlerini sağlamak yer almaktadır.  Okul öncesi dönemde çocuğun çok yönlü gelişmesinde önemli katkıları olan uygulamalardan biri de sanat etkinlikleridir. 

Okul öncesi sanat eğitimi çocukların gelişimlerini ve yaratıcılıklarını destekleyen etkinlikleri içermektedir. Çocuk Etkinlik Merkezlerinde görsel sanatları branş derslerinde işlenen konuların pekiştirilmesini sağlamak, çocuklara sanatı anlatmak, sanatçıları tanıtmak ve eğlenceli zamanlar geçirmek amacıyla BIC Firmasının özenle hazırlamış olduğu portre çalışmalarını çocuklar rengarenk boyalarla tamamladılar. Toplamda 640 çocuğun faydalandığı etkinlik tüm Çocuk Etkinlik Merkezlerinde gerçekleştirildi.